SİZE DİYOR !

Satranç Gönüllüleri Derneği diye, palavra üzerine kurulmuş, tek faaliyeti olmayan, yönetim kurulu yedek üye bulamadığı için başkanının eşini listeye sokmak zorunda kalmış tuhaf bir organizasyon var. Teşbihte hata olmaz, ben “tele tubbielere” benzetiyorum. Sempatik olduklarından değil. Zekaya katkılarından.

Ben yazmaktan bıktım, bizim satranç leşkerleri (kusura bakmasınlar) bunların ayaklarını yalamaktan bıkmadı.

Gerçi bana ne? Neticede, “ceplemeye geliyor” dedikleri ben değilim, itham ettikleri Feridun bey, Ali Nihat bey, bizim Abidin bey, Feridun beyin ekibi veya her kimse.

Ama eziklik şu ki elinde sadece satranç gibi kutsal ve tek bir referansı olan insanlar, burada “ceplemeye geliyorlar” veya “şerefsizler” diye yazan müptezelleri yok sayacaklarına, günde beş vakit post üstüne post yapıştırarak, bu tele-tubbie sürüsüne yağ çekmenin bir seçim yatırımı olduğunu zannediyorlar.

Oysa herkesle iyi olunarak iyi olunmaz.

Herkesle iyi olarak bizim apartmanda kapıcı olamazsınız mesela. Zira o görevi yerine getiren kişi, yerine göre, ona saygı göstermeyeni yerin dibine sokar. Kapıcılık mesleğinin de diğer tüm meslekler gibi bir fonksiyonu ve saygınlığı var.

Buna mukabil, galiba bir tek satranççılık mesleğinin böyle dertleri yok.

Şimdi tele-tubbie sürüsü, bir yazı post etmiş. Aşağıda görseli var, midesi kaldıran bakabilir. Ben ayrıca da yazayım ki kim nedir, kimdir, azıcık deşifre olsun (adam olana ilk günden deşifre oldu zaten ama anlaması kıt olanlara maalesef çok tekrar şart).

“Hala geçmiş TSF şerefsizlerinden medet umanlar var”

——————————
Gülkız hanım, Feridun bey: Size diyor.

Diyen Cem Tarlabaşı. Yazana bakmayın. Yer sağlayıcı artık içerikten sorumlu. Yani “ayol ben bilmiyordum” diyemez. Ki burada yer sağlayıcı bu yazının altına yorum da girmiş:

Yorum da fıkra gibi.

Üstte “TSF Şerefsizleri” diye yazan adamın altına, “Satranç Camiası olarak bizim sorunumuz nedir” demiş? Bilmem, acaba bir üstteki yazıyı okuyamayan alfa ev erkekleri falan olmasın sorunumuz?

Ha, daha bu sürüden medet ummaya, yağ çekmeye, post üstüne post atmaya devam etmek de bir sorun olabilir, bakın bu ayrı inceleme konusu.

Soruya gelirsek -ki gelmeliyiz-:

Kim bu “TSF şerefsizleri” kardeşim?

Ben onlarca turnuvada oynadım, TSF’yi bu ülkede en sert eleştiren belki üç kişiden biriyim. Senin alfa liderin gibi işsizlikten kırıldığım için ve var olma nedenim TSF Başkanlığına çökmek olduğu için de değil. Çünkü ben geçmişte doğru ya da eğri, bu kurumun hizmetini gördüm; kendi küçük ölçeğimde ödülünü bile aldım, bir aidiyetim var.

Şimdi, kim bu TSF Şerefsizleri?

Ben miyim? Çünkü benim TSF ile -herşeye rağmen- manevi bir bağım var.

TSF milli takım sporcusu Feridun bey mi? TSF Başkanı Gülkız hanım mı? Ondan önceki başkan mı? TSF somut ya da manevi bağı olan satranççılar mı? Kim?

Tabii unutmadan: Bu yazıyı yazan eşşek oğlu eşşek. Sen kimsin?

Daha dün bir bugün iki ortaya çıkıp, her gün iğrenç ve ilkel yazılarınızla kafamızı Haliç – Marmara kollektörüne çeviren, zekamızı düşüren bu kitle kim?

Mecbur mu insanlar sizi okuduktan sonra zekalarını geri getirmek için havuç suyu kürü yapmaya, opera dinlemeye, Puşkin okumaya?

Hakikaten kimsiniz siz? Ona “ceplemeye geliyorlar” buna “TSF şerefsizleri” deme hakkını size kim veriyor. Buna cevap veremeyen korkaklar mı?

Biri size kalkıp “Şerefsiz sensin, o dernek de sana teşrif etsin” diyemediği için mi bu rahatlık?

Şerefsizmiş? Sen kendi çevrenin şerefine bir bak istersen. Antalya’da yasa dışı organizasyon yapıp, gariban velinin parasını şahsi hesabına kim indirdi, bir oradan başla.

Valla ben TSF içinden falan değilim haliyle ama bana TSF’yi savundurdunuz ya, bakın bu büyük başarı. Hatta tek başarınız bu. Olmayan derneğinizin olmayan lokalinin olmayan ‘şeref defterine’ kaydedin bir ara. Olmayan burslu çocuklara on yıl sonra anlatırsınız.

Ha bu arada Feridun bey. Bitirirken arada kaynamasın.

Bana değil. Size diyor. Size.

——-
Dipnot.

1 – Bu organizasyonu hep yazmak lazım. Bıkmadan, yorulmadan. Çünkü bu çağın , bu cehalet döneminin en büyük fotoğrafı bu. Onlarca kez yazsak da kökü yalana dayalı bu organizasyon yıkılmalı çünkü zaten can çekişen Türk satrancının geleceğini tehdit ediyor.

Bu pazar (4 Ekim), bu konuya ayıracağım.

2 – Hayır anlamadığım, seçime sanki ben giriyorum.

3 – Haklısınız, ben de sizin gibi okuyorum, okumamak lazım ama okuyorum. Akşam çivili yatakta falan yatarak cezalandırmam lazım kendimi. Yine de siz günde iki taneyi geçmeyin. Bitirdikten üç saat sonra şunu deneyebilirsiniz:

https://www.mentalup.net/blog/zeka-gelistiren-besinler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s