TARİHTE BU HAFTA !

16 Şubat 2017, saat 18:23’te yani bundan tam 3 yıl önce, Türkiye Satranç Federasyonu “Dev Bir Proje Daha” başlığı ile, Türk Satranç Tarihini yazmaya karar verdi.

Başkan Gülkız Tulay tarafından açıklanan proje, pardon dev proje 🙂 , Türk satrancının geçmişten günümüze her yönüyle araştırılıp, akademik bir çalışma kapsamında ele alınacağı bir çalışma olacaktı.

Karizmanın tavana vurduğu, akademik pozların çatıldığı, not alırken derin düşüncelere dalınan ve aşağıdaki pozların verildiği çalışmanın Komisyon Başkanı Ahmet Haznedaroğlu, Üyeleri Aydın Saray, Aybar Karaçay, Suat Boztepe ve Şehmus Damar’dı.

Tarihi toplantının ve projenin (pardon dev projenin) tarihi fotoğraflarını aşağıya kopyaladım. Meraklısı TSF web sitesinde, ana sayfada bulabilir (https://www.tsf.org.tr/turk-satranc-tarihi/10887-tsf-den-dev-bir-proje-daha-turk-satranc-tarihi-arastirmalari-basliyor ).

Başkanım, valla Türkiye’de her şey olabiliriz…
“Akademik Kartopu” desek gülerler mi acaba? Adam sen de!

Tam 3 yıl oldu. 3 yıl.

3 yıl önce yürümeyi öğrenen çocuklar, 50 kelimelik kısa hikaye yazabiliyorlar artık. Dev Projenin bu muhteşem kadrosu 3 kelime yazamadı. İnsan koca 3 yılda 3 kelime yazamaz mu yahu?

Neyse ben sizin yerinize her yıl için 1 cümle yazayım:

2017: Türkiye’de her şey olabilirsiniz.

2018: Hatta tarih komisyonu bile olabilirsiniz.

2019: Tarih komisyonu olacağım derken tarih bile olabilirsiniz.

2020: Ama rezil olmazsınız.

Gelecek yıl görüşmek üzere 🙂 .

VELİLER, GÖNÜLLÜLER, YALAN VE SUÇ !

Cehaletin getirdiği korkunç bir güven ve bu güvenin tetiklediği cehalet üzerinden yaşanan kısır döngü. Bir de bunun getirdiği cahiller dayanışması…

İnsan bir taraftan üzülüyor, gerçekten bu kadar çaresizler mi diye.

Hiçbir şey bilmiyorlar. Ama haklarında en küçük bir eleştiri ve söz de kaldırmıyorlar.

Hayır, sanki Mardukluların dünyaya indiğini, Profesör Salter ve oğlunu kaçırıp gizli sırları ele geçirdiğini ben yazdım.

Çocuklara oyunsonu öğretmenin yasak olması gerektiğini yazan adam, bu yazıyı Bronstein’in anılarından falan tercüme etmiyor, dünya dışı varlıkların uzay gemilerindeki görüntülerinin İstanbul’da filme alındığını uyduran forumdan alıntılıyor.

(http://scholars.yetkin-forum.com/t141-flash-dunyads-varlklarn-uzay-gemilerindeki-goruntuleri-istanbul-da-filme-alnd )

Bunu Fransa’da yazsanız, alay bile etmezler, doğrudan akıl hastanesine kapatırlar sizi. Oysa bu deli saçmalarını her gün bize dayatan yarım akıllılar onlara saygı duymamızı, her yazdıklarını kabullenmemizi bekliyorlar.

Hatta fazlasını.

Yönetmek istiyorlar.

Gambiti bilmeden gambiti yalan yanlış tarif eden, 23 hamlenin ağır parti kuralı olduğunu yazanlar bu cehaletten utanmıyor, ama bununla alay edilmesini ayıplıyorlar.

Acı olan, ilk fırsatta saldırganlaşıp kudurma konusunda çok büyük bir sabıkası olan bu güruha, başkan adayı sayın Öney’in hazır ola geçip saygı duruşunda bulunması.

Bu güruh daha birkaç ay önce Sayın Öney için “piyon” diyen ve “ceplemeye geliyorlar” diye yazı basan bir güruh. Yani Öney’i ve ekibini hırsızlıkla itham eden bir güruh. Heceleyelerek yazayım. Hır-sız-lık-la.

Neyse ki iyi haber şu: Asla iktidar gelemeyecekler.

Doğanın dengesi ne kadar bozulursa bozulsun, bu düzeyde bir cehaletin, yetersizliğin iktidar olabilmesi doğada mümkün değil.

Üstelik bu güruhun, kısa zaman önce yaptığı ve zamana yayarak unutturmaya çalıştığı ciddi bir suç var, yasa dışı para toplamak, yasa dışı organizasyon yapmak ve kayıt dışı aracılık. Dernekler Yasasına göre doğrudan kapatmaya neden olacak kadar önemli ve yöneticilerinin yargılanmasını gerektirecek kadar açık.

Gerekçelerini bu hafta sonu kapsamlı yazacağım.

Cehaletle mücadele edemezsiniz çünkü, cehaletle sadece kavga edersiniz.

Edelim o zaman !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s