YENİ YAZI

Dün söz verdiğim yazının sonuna beklenmedik bir ekleme yapma gereği duydum, Türkiye’de dokunulması mümkün olmayan -ve ağır manada muhalefetin de sefaletini gösteren- temel ve habis bir konu: Şike.

Şike hakkında bu yazıda etraflıca yazmadım, bu ağır bir konu, dahası örgütlü bir suç; bu yüzden de takip eden haftalarda ve en az üç dört farklı yazıda etraflıca analiz edilmeyi hak ediyor. Şikenin bireysel suç, kurumsal suç (TSF ve önlem almazsa FIDE) olması bir yana ağır ekonomik sonuçları var çünkü. Elbette kimse bunun ve getireceği tehlikelerin farkında değil.

Diğer yandan bu yazımızın konusu, Türk satrancının bağışıklık sistemini çökerten bazı unsurların teşhir edilmesine devam edilmesi ve ilk iki yazının devamı niteliğinde. Sadece özne değişiyor. Akıl Oyunları diye bir başka kanseri (sanki yeterli kadar kanserimiz yokmuş gibi 😦 ) mevcut kanserimize monte etmeye çalışan satranç dışı tuhaf bir kişiyi ve onun şahsında düştüğümüz sefaleti anlatmaya çalışacağım.

Ama şike konusuna az da olsa sonda yer vermek istedim, bu sebeple kompozisyonumuzun sonuna ekleyip, malum kahve görsellerini yerleştirince, bugünkü edebiyat ödevimi yerine getirmiş çalışkan bir öğrenci olmanın hazzını yaşayacağım.

Tahminen bugün -22 Temmuz- akşamüstü sularında 18.00 sularında yeni yazım “Sahte Peygamberler” burada olacak.

Ufuk Sezekkaplan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s