YENİ YAZI

Kamu kaynakları konusunu çok sevdim, sizin de sevdiğinizi düşünüyorum, o halde işi büyütelim, yeni yazımızın konusu küçük şımarıklar ve kamu kaynakları kullanımı üzerine olsun.

Yazının tamamı yarın (9 Temmuz Salı) bu sayfalarda olacak ama bu kısa yazıyı ön giriş kabul edin.

Orta düzeyde bir şehirde -diyelim ki Mersin’de- küçük ölçekli bir aile şirketiniz olsa, bir yılda kaç misafiri cebinizden veya aile şirketinizin kesesinden 5 yıldızlı otellerde ağırlardınız?

Ya da şirketinizin elemanlarını havaya zıplatıp ellerini vurdurup “vauuv” çektirmek için hangi “kişisel gelişim uzmanını” cebinizden veya aile şirketinizin hesabından getirip, paraları saçardınız?

Oysa kullandığınız kamu kaynakları olursa bunları dert etmenize gerek yok. Küçük şımarıklıklar hep hakkınız. Sizler, bizler bunun için buradayız…

Geçen yazımda, denizde iskele batırıp, iskelenin içindeki büfeyi sandalcıların kurtardığı yegane ülke olduğumuzu yazmıştım. Sanırım “sac metal kalıp konstrüksiyonu ve imalatında tecrübeli, Teknik Eğitim Fakültesi Makina Bölümü mezunu” adamdan kişisel gelişim uzmanı üreten tek ülke de biziz.

Yetmedi, kendi kendini kişisel gelişim uzmanı ilan eden adamı bulup, beş yıldızlı alemlerde il temsilcisi, sporcu, hakem, öğrenci velisi (artık Allah ne verdiyse) cümlesine yaşam koçluğu yaptırmak da bu güzel nesle ve yönetime nasip oldu.

Aile şirketinizde bu küçük şımarıkları yapamazsınız (hediyesi en az on bin dolar çünkü, biraz sıkar). Ama kaynak kamunun ise, her şey olur.

Hayır işin üzücü tarafı, elin adamı bu işlerde Tibet’ten Guru getirip etrafı öyle kandırıyor. Bize ise “sac konstrüksiyon ve imalatta tecrübeli kişisel yaşam uzmanı” düşüyor.

Burayı kadarı ön bilgi, yazının tamamı yarın gün içerisinde (tahminen akşam saatlerinde) burada olacak.

Yarın kahvesiz kalmayın 🙂 .

Ufuk Sezekkaplan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s